Meist

Paljud inimesed soovivad omada lemmiklooma, kuid kiire elutempo tõttu lükkub see edasi. Ka mul oli plaan koer võtta alles n.ö varases pensionipõlves, sest kutsikaga tegelemiseks peab piisavalt aega ja energiat olema.

Tegelikult ma ainult petsin iseennast, sest tahtsin koera palju rohkem, kui endale tunnistasin. Kindlasti just tõukoera.

Koera tõu otsingul olid mul omad kriteeriumid – koer peaks olema sõbralik, ei tohiks liiga palju karva ajada ja olema pigem väiksem. Kasv oli oluline, sest soovisin kindlasti tegeleda koeraspordiga ning liiga väiksed koerad seetõttu ei sobinud.

Asusingi agaralt surfama erinevatel Eesti ja välismaa internetilehtedel ja leidsin juhuslikult huvitava tõu – grifooni. Tunnistan ausalt, et vaadatud piltide põhjal ei olnud see küll “armastus esimesest silmapilgust” aga midagi jäi kriipima. Aina rohkem otsisin erinevat pildimaterjali, mida siis tundide kaupa vaatasin. Väga kaua ei suutnud otsustada, kumb mulle rohkem sümpatiseerib, kas väike brabandi või Brüsseli grifoon. Nii seadsingi sammud Lauluväljakule “Võitja 2004” näitusele, et koerakesega lähemalt tuttavaks saada.

brussels_belgian_petit brabancon_griffon

Peale näitust otsustasin kindlalt, et tahan endale Brüsseli grifoon. Lõplikult võlus mu ära kutsi habe.
Võtsin ühendust Brüsseli grifooni kasvataja Natalia Tabujevaga kennelist “Volfrad” ning aasta hiljem oligi meil kodus väike grifooni tüdruk, väga peene ja keerulise nimega Volfrad Ellin’s Golden Catlyn. Koduselt lihtsalt Kätu.

2008. aastal sündis Kätul neli vahvat kutsikat , üks poiss ja kolm tüdrukut. Neist saate lähemalt lugeda rubriigis Järglased.

Juba enne paaritust olin otsustanud, et ühe tüdruku jätan endale, kuna tahtsin nii väga veel ühte habemega naist koju. Selliselt tuligi meile teine koer Wendy, kes on mu oma kenneli kasvandik.

2008. aasta sügisel saabus meie grifooni perre Union Grif Unique Victory ehk koduselt Poppy. Pärit on ta Natalia Grjaznova kennelist “Union Grif” Venemaalt.

Alates 2011. aasta kevadest kuulun ma Inglismaa grifoonide kasvatajate ühingusse (The Griffon Bruxellois Breeder Association). Soovisin saada just nimelt selleklubi liikmeks sellepärast, et  Inglismaal on olnud läbi sajandite grifoonid levinud tõug ning neil on pikaajalised kogemused selle tõuga ning ma soovin võimalikult palju õppida selle tõu kohta kogemustega kasvatajatelt.

Olles läbinud mõned tõu alased koolitused Inglismaal, sain juurde uut innustust jätkata oma kenneli tegevust. 2013. aasta aprillis sündis Poppyl üks emane kutsikas, kelle ametlikuks nimeks on Whoop De Woo Bellatrix, kodusel lihtsalt Bella. Kuna Bella oli ainuke, siis loomulikult jäi ta koju. Temast on kasvanud väge hea temperamendiga ja ilus tõu esindaja.

Sama aasta sügisel avanes mul võimalus saada kutsikas Inglismaa kennelist “Marquant” kus on grifoonide aretusega on tegeletud üle 40 aasta ja väga edukalt. Sellest kennelist on pärit mitmed Inglismaa suurima näituse Cruftsi tõu parimad esindajad ning selle kenneli koerad on üle maailma mitmete tuntud kennelite alustalad. Nii saabuski meie juurde elama Brüsseli grifoon  Marquant Whoop To Matilda, kes on praeguseks minu üks edukamaid näituse koeri.

2015. aasta kevadel sündis Matildal neli ilusat kutsikat: 2 poissi ja 2 tüdrukut. Minu suureks üllatuseks tõi Matilda ilmale kõik kolm grifoonide tõu esindajat: ühe Brüsseli grifooni poisi, ühe Belgia grifooni poisi ning kaks väikese brabandi grifooni tüdrukut. Sellest pesakonnast jäi koju kaks järglast, väike brabandi grifoon Whoop De Woo Cinnamon Queen ehk koduselt Mona ning Belgia grifoon Whoop De Woo Cobby Colonel aka Mustikas.

2017. aasta 18 aprillil tegi Bella endale sünnipäeva kingi ning tõi ilmale kaks vahvat kutsikat: 1 musta brabandi tüdruku ja 1 musta Belgia grifooni poisi. Sellest pesakonnas jäid mõlemad põngerjad koju väike brabandi grifoon Whoop De Woo  D’Amica Paola ehk koduselt Paula ning Whoop De Woo Dn Piccolo ehk koduselt Piccolo.

2018. aasta 23. juulil oma viiendal sünnipäeval tõi Matilda ilmale 3 imearmast Brüsseli grifooni kutsikat: 2 tüdrukut ja 1 poisi. Sellest pesakonnast jäi koju tüdruk Whoop De Woo Florencia ehk koduselt Lily.

Lisa kommentaar